Kayseri Lazer Epilasyon

Kayseri Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon asrın buluşlarından biridir. Her insan vücudunda çıkan istenmeyen tüylerden kurtulmak ister. Ne yaparsak yapalım bu tüyler her zaman çıkar. Fakat Kayseri lazer epilasyon düzenli olarak seanslara gelindiğinde tüylerden tamamen kurtulmayı vaat ediyor. Her ay düzenli olarak epilasyon seanslarına giden biri bir yılda istenmeyen tüylerden kurtulabilir. Tabii bu durum işlemin yapıldığı bölgeye göre değişir. Örneğin en geç biten yer yüz bölgesidir. Bu nedenle lazer epilasyon yaptırırken acele etmemek gerekir. Bu işlem düzenli olarak yapıldığında vücuttaki tüyler azalır ve bir süre sonra hiç çıkmamaya başlar. Kayseri lazer epilasyon garantisi olan bir çözümdür. İşlem genellikle iki makinede yapılırken kişinin kıl durumuna göre olan makine seçilir.

Erkekler vücutlarında çok fazla tüy ve kıl çıkan insanlardır. Bu kıl ve tüylerle kadınlar gibi sık sık ilgilenmek istemezler. Hızlı ve uğraştırmayacak bir çözüme kavuşmak onlar için daha kolaydır. Bu nedenle Kayseri erkek lazer epilasyon birçok yerde yapılır. Güzellik sektöründe en çok tercih edilen işlemlerden biri de lazer epilasyon olarak bilinir. Şuanda lazer epilasyon yaptırmayan insan sayısı oldukça azdır. Erkekler genellikle sakal üstü bölgesine epilasyon yaptırmayı tercih eder. Çok kıl sahibi olan erkekler sırt ve göğüs bölgesinde epilasyonla azaltma ya da tüy yok etme de yaptırabilir. Buna ek olarak kaş ortası bölgesine lazer epilasyon yaptıran erkekler de vardır.

İstenmeyen vücut kılları hem kadınlar hem de erkekler için kozmetik bir sorun olsa da sağlık açısından da önemlidir. Kadınlarda kasık ve bacaklarda sık görülen kayseri lazer epilasyon kadınlar kulübü ve erkeklerde sıklıkla sakal bölgesinde bulunan batık saçlar ve batık saçlar hem kozmetik hem de sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Ayrıca kalıtsal, hormonal veya çeşitli ilaçların alınmasından kaynaklanabilen aşırı kıllanma bu sorundan muzdarip kişiler için büyük bir sorundur. Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan ağda, tıraş bıçağı, diş ipi, cımbız ve tüy dökücü kimyasal gibi kayseri lazer epilasyon yapan yerler yöntemler kalıcı sonuçlar vermemektedir. Diğer yandan lazerle istenmeyen tüyleri kalıcı olarak çıkarabilirsiniz. Bakalım günümüzde sıklıkla tercih edilen lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenler var.

Lazer epilasyon nedir?
Lazer epilasyon, lazer teknolojisini kullanarak istenmeyen tüyleri mümkün olan en kısa sürede ağrısız bir şekilde gidermenin güvenilir ve etkili bir kayseri lazer epilasyon fiyatları yöntemidir. Lazer ışını çok kısa sürelerle cilde yönlendirilir ve bu ışın kıl gövdesi ve kök tarafından emilir. Işık saç kökünü ısıtır. Saçın kökünde oluşan yüksek sıcaklık, saçın yok olmasına neden olur. Bu sayede saçlar cildin üst katmanlarına zarar vermeden dökülür ve artık dökülmez. Bu yöntemde lazer ışınları kayseri lazer epilasyon adres kıl kökünü yok eder ancak saçı çevreleyen dokulara zarar vermez. Lazerler radyoaktif olmadıkları için mutajenik değildirler. Lazerin cilde uygulandığında cilt altı dokular ve organlar üzerindeki etkisine dair herhangi bir veri bulunmamaktadır. Gözler haricinde vücudun her yerine uygulanabilir.

Lazer epilasyon türleri
Epilasyon için kullanılan 3 tip lazer vardır. Lazer epilasyonuna doğru lazer türü ile başlamak önemlidir. Uygulama öncesinde tıp uzmanlarının kayseri lazer epilasyon merkezleri cilt ve saç yapısını değerlendirerek bir kişi için hangi lazer yönteminin uygun olduğuna karar vermesi gerekir. Bu derecelendirme ile beklenen tüy alma başarı oranı artar ve yan etki olasılığı azalır.

Diode lazer, istenmeyen tüylerin azaltılmasına yönelik kayseri lazer epilasyon merkezleri fiyatları bir lazer tedavi yöntemidir. Diode lazerin dalga boyu diğer lazer yöntemlerine göre daha uzun olduğu için koyu tenlerde bile tedavi süresine göre değişen etkili sonuçlar elde edilmektedir. Diyot lazerin dalga boyu 810 nm’dir. Bu dalga boyu, alexandrite lazerden daha derine kayseri lazer epilasyon merkezleri ve fiyatları nüfuz eder. En çok derinin derinliklerinde tüylü bölgelerde etkilidir.

Pratik ve etkili bir yöntem olan alexandrite lazer, teknik özellikleri nedeniyle sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. İşlem sonrası yüzeydeki tüylerin alınması uygulama zevkini artırır. Bu lazerin kullanılması koyu tenli kişilerde yan etki olasılığını artırır. Aleksandrite lazerin yüz kayseride lazer epilasyon yaptıran arkadaşlar ve boyun gibi alanlarda kullanılması ince tüylerin uzamasına neden olabilir. Cilt tipi adil olsa bile bu bölgelerde kullanılması tavsiye edilmez. Alexandrite lazer melanini iyi tutar. Bu nedenle sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. Bu lazer sistemi, doğru kişiler için kayseri buz lazer epilasyon merkezleri harika sonuçlar sunar. Ancak yüz gibi tehlikeli bölgelerde saçların küçülmesi yerine uzamasına neden olabilir. Sırt, omuzlar ve kollar da bu lazerin daha az etkili olduğu bölgelerdir.

Çok koyu ciltler için tasarlanmış bir sistemdir. Bu çok acı vericidir ve diğer iki lazerle karşılaştırıldığında bu lazerin menzilini sınırlar. Özenle seçilmiş durumlarda nadiren kayseri erkek lazer epilasyon merkezleri kullanılan bir lazerdir. Diode, Alexandrite ve Nd Yag lazerler epilasyon için kullanılan lazer sistemleridir. Özellikle insan cildinin rengine, saç tipine ve uygulama alanına bağlı olarak farklı durumlarda her biri tercih edilebilir. Daha iyi bir lazer sistemi yok. Hepsini kullanmak kayseri de lazer epilasyon iyi sonuçlar için uygundur.

Cihaz seçimi
Başarılı lazer epilasyonun ilk adımı doğru cihazı seçmektir.

Ten rengi
Tedavi edilen kişinin açık ten rengi uygulamada kayseri de lazer epilasyon fiyatları avantaj sağlamaktadır. Çünkü açık cilt tipleri ile dozu artırmak daha kolaydır. Lazer dozu ne kadar yüksekse başarı o kadar büyüktür.

Saç rengi
Lazer epilasyon ile kalın tüylerde etkinlik daha fazladır. Bu nedenle kıllar ne kadar koyu ise lazer epilasyon o kadar etkili olur. İnce saçta neredeyse hiç kayseri lazer epilasyon bayan aktivite yoktur. Diyot lazerler bazı iyi eşleşen ince saçların etkinliğini sağlayabilir.

Epilasyonun uygulanacağı alan
Epilasyonun en zor olduğu alanlardan biri yüz bölgesidir. Diyot lazerler yüz için mükemmel seçimdir. Hayır.

Yüz bölgesinde alexandrite kayseri buz lazer epilasyon fiyatları lazeri tercih etmemelisiniz. Koltuk altları, cinsel organlar ve alt bacaklar, lazer epilasyonun en iyi çalıştığı alanlardır.

Zemin
Lazer epilasyon kadınlar için daha faydalıdır. Erkekler için ortalama başarı oranı kadınlara göre daha düşüktür. Kadınlarda hormonal kıllanma kayseri lazer merkezleri varsa mutlaka tedavi edilmelidir.

Lazer epilasyondan önce, alan deodorant ve diğer kozmetiklerden nemli bir bezle temizlenir. Bu bölgedeki saçlar ustura ile kısaltılır. İlk seanstan kayseri lazer merkezi sonra seanslarda zaman kaybetmemek için kişi 3 günde bir kasılma gerçekleştirebilir. Lazer epilasyon seansı sırasında ağrı genellikle minimum düzeydedir. Ancak şiddetli ağrı şikayeti olan kişilerde işlemden 1 saat önce topikal anestezik krem ​​sürülebilir.

Bir lazer cihazı tarafından üretilen lazer ışınları, kayseri develi lazer epilasyon elde tutulan bir aletle cilde uygulanır. 15 mm çapında bir alan, her seferinde bir görüntü olarak taranır. Lazer epilasyon yaptırmış veya daha önce olmuş kişiler işlem sırasında mutlaka koruyucu gözlük takmalıdır.

Cilde çarpan ışınlar, kayseri lazer epilasyon erkek saç yapısına dahil edilen ve ona siyah bir renk veren melanin adı verilen bir boya ile bloke edilir. Yakalanan ışık enerjisi saçta ısıya dönüştürülür. Kıl köküne aktarılan ısı milisaniyeler içinde kıl kökünü yok eder. Bu sırada kayseri lazer epilasyon en iyisi kıl köklerinde hafif bir iğne batma hissi hissedilir, şişlik ve kızarıklık görülür.

Bu belirtiler saç hasarını gösterir. İşlem kayseri lazer epilasyon fiyat listesi sırasında cihazın sağladığı hava ve temaslı soğutma sayesinde cilt korunur, ağrı ve yan etkiler azaltılır. Soğuma sırasında bile kızarıklık ve şişlik kaybolur.

Lazer epilasyon sonrası kayseri erkek lazer epilasyon fiyatları bölgeyi 15-20 dakika aralıklarla buz veya hava ile soğutmak cildi rahatlatır, kızarıklık ve şişliği azaltır veya tamamen yok eder.

İşlem sonrası bölgenin nemlendiricilerle nemlendirilmesi cildin yenilenmesini sağlar.

Lazer epilasyon sonrası ilk 24 saat uygulama kayseri güvenilir lazer epilasyon yapılacak bölgenin çok sıcak su ile temas etmemesi gerekir.

Ağır spor epilasyonunun terletmemesi gerekir.

Uygulamadan sonra 15 gün güneşlenmeyiniz ve solaryuma gitmeyiniz. Güneşli havalarda cildin yüz gibi korumasız bölgelerine lazer epilasyon uygulanıyorsa güzellik salonu kayseri lazer epilasyon bir sonraki seansa kadar güneş kremi kullanılmalıdır.

Geleneksel ve hijyenik nedenlerden dolayı koltuk altı kılları genellikle istenmez. Bu nedenle koltuk altı lazer epilasyon sıklıkla tercih kayseri lazer epilasyon indirim edilmektedir. Koltuk altı lazer epilasyon, bölgeye özgü özelliklerden dolayı başarılı sonuçlar vermektedir. Ortalama 6 seans kullanılsa da kol altı 4 seansta da olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Koltuk altı lazer epilasyon söz konusu olduğunda, soru genellikle lazerin lenf düğümlerine zarar verip vermediğidir. Ancak lazer epilasyon kayseri lazer epilasyon kampanyaları bu bölgedeki bezlere herhangi bir zarar vermez. Lazer epilasyon ile lazer cilt altına gitmez. Uygulama cildin üst tabakasında gerçekleşir. Aksiller lenf düğümleri deri altı yağına gömülüdür. Bu nedenle herhangi bir hasar yapılamaz. Koltuk altı lazer epilasyonda ağırlıklı olarak alexandrite ve diyot lazerleri kullanılır.

Bu bölgeye ağda gibi kayseri lazer epilasyon yorum klasik yöntemler uygulamak zor ve acı vericidir. Genital bölgedeki kırışıklıklar nedeniyle tıraş olmak zor olabilir. Kalıcı epilasyon tercih edenler son yıllarda lazer epilasyon tercih etmişlerdir. Lazer epilasyon uygulamaları genital bölgede iyi sonuçlar verir. Ortalama olarak 6 seans yeterlidir. Bazen 4 seansta bile tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir. kayseri lazer epilasyon merkezi nerede Lazer epilasyonda lazerin etki alanı cilt ile sınırlıdır. Bu nedenle lazer cilt altına nüfuz etmediği için bu bölgedeki iç organlara, rahim veya yumurtalıklara herhangi bir zarar gelmez.

Bikini bölgesindeki lazer uygulamaları, kayseri tüm vücut lazer epilasyon fiyatları tıpkı genital bölgede olduğu gibi oldukça duyarlı epilasyon tedavileridir. Bikini bölgesi için genellikle 6 lazer epilasyon seansı yeterlidir.

Lazer epilasyon bacak bölgesinde özellikle kayseri ucuz lazer epilasyon alt bacak bölgesinde etkili sonuçlar sağlar. Son yıllarda lazer epilasyon kullanımı bacak bölgesinde ağda ve epilatörlerin terk edilmesine yol açmıştır. Ayak gibi geniş alanlara hızlı lazer epilasyon seans ucretleri kayseri ve kolay bir şekilde uygulanabilir. Bacaklara uygulanan iğneli epilasyon gibi yöntemler birkaç saat sürse de lazer epilasyon seansı her iki bacak için sadece 1-1,5 saat sürer. Bu alanda en sık kullanılan lazerler, alexandrite ve diyot lazerleridir.

Yüz bölgesi, lazer epilasyon için en önemli alanlardan biridir. Bu bölgede epilasyon yapılırken bazı sorunlara özel dikkat gösterilmelidir. Alexandrite kayseri lazer epilasyon yaptıranlar lazerler bu bölgedeki saçları küçültmek yerine büyütebilir. Bu nedenle ten rengi açık olsa bile las kullanımı tavsiye edilmez. Bu alanda alexandrite. Yüz bölgesinde iyi sonuçları ile dikkat çeken lazer sistemi diyot lazerdir. Yüz, boyun ve boyun diyot lazerlerin en sık kullanıldığı alanlardır.

Erkeklerde aşırı sırt kılı büyümesi kayseri lazer fiyatları istenmeyen bir durumdur. Bu bölgedeki klasik saç uzatma yöntemleri çok ağrılıdır ve bunları ikinci bir kişinin uygulamasını gerektirir. Lazer epilasyon uygulamaları bu kadar kalın tüyleri olan kişiler için çok uygundur. Arkadaki saçlar derin ve kalındır. Bu nedenle, lazer türünü seçerken daha derine inmelisiniz. Saçın köküne kayseri lazer epilasyon yaptıranlar ulaşmanın tek yolu budur. Aynı zamanda kalın saçlarda melanin denilen boya çok fazla bulunmaktadır. Lazer ayrıca melanin tarafından iyi korunmalıdır. Bu nedenle arka saçta en etkili lazerler diyot lazerlerdir. Alexandrite lazerler bu alanda yeterli derinliğe ulaşamazlar ve verimleri düşüktür.

Göğüs bölgesi de sırttakilere kayseri lazer epilasyon öneri benzer özelliklere sahiptir. Bu bölgede erkekler daha çok saçlarının seyrek olmasını isterler. Diode lazerler bu alanda en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarıdır. Alexandrite lazerler, kişinin ten rengi açıksa ve diyot lazer kayseri lazer epilasyon merkezi kullanımı şiddetli ağrıya neden oluyorsa da tercih edilebilir.

Hem kadınlar hem de erkekler kol kayseri lazer epilasyon yapan yerler bölgesinde lazer epilasyon yapmayı tercih ediyor. Ellerdeki tüyler farklı bir yapıdadır. Saçlar genellikle güzel görünür. Yaz aylarında güneşe maruz kalma nedeniyle ellerde lazer epilasyon uygulaması yapılamamaktadır. kayseri lazer epilasyon kadınlar kulübü Bu nedenle uygulama için genellikle kış ayları tercih edilmektedir. Lazerin kol bölgesine uygulanması 10 seans kadar sürer.

Bazı erkekler hem hijyenik kayseri lazer epilasyon merkezleri ve fiyatları hem de estetik nedenlerle enseden arkaya doğru saç uzamasını sevmezler. Kadınlarda da bu bölgede saç uzaması görülmektedir. Bu tüyler genellikle iyi görünür ve lazerin yardımcı olma olasılığı düşüktür. Diyot lazerler, kayseride lazer epilasyon yaptıran arkadaşlar erkeklerde boyun kıllarının büyümesi için en iyi seçenek olarak kabul edilir. Ense bölgesinde lazer epilasyon 10 seans yapılır.

Ortalama olarak 6 lazer epilasyon seansı kayseri erkek buz lazer epilasyon merkezleri başarılıdır. Yüz ve hormonal kılların çıkması ile ortalama seans sayısı 10’dur. Seans aralıkları vücut bölümleri için ortalama 2 ay, yüz için 1 aydır.

© 2021 Mistik Güzellik Merkezi – Tüm Hakları Gizlidir.